DOĞUŞ POWER CENTER

“Power Center” yani “Güç Merkezi” terimi alışveriş merkezlerinin sınıflandırılmasında; rakiplerini mağaza alanlarının büyüklüğü ve birçok markadan mal çeşitliliği avantajları ile öldüren (catagory killers) büyük mağazaların yeraldığı alışveriş merkezlerini tanımlamak için kullanılmaktadır. Doğuş Power Center, Türkiye’de yalnızca büyük mağaza alanlarına yer vermesi ve farklı mağaza miksi ile bir ilk olacak. Otomotiv showroom ve servis alanları, gıda market, müzik market, ev mobilyaları, ev tekstil, sportif ürünler gibi üniteler bu miks içinde yer alacaktır. Maslak gibi merkezi iş alanı olarak tanımlanan şehiriçi bir lokasyonda bulunan ve yalnızca “Big Box” olarak tanımlanan büyük mağazalara yer veren Doğuş Power Center, yurtdışındaki örneklerinin aksine yüksek kaliteli bir iç dekorasyon ve tefriş ile tamamlanıyor. Bunda en büyük etken Maslak-Levent bölgesinin üst düzey eğitimli beyaz yakalı personelin çalıştığı Türkiye’nin bankacılık ve finans merkezi olmasıdır. Doğuş Power Center, mağaza miksinde yeralan markalara da çok önemli bir avantaj sağlıyor. Genellikle şehir içindeki “mall” tarzı alışveriş merkezlerinde uygun maliyetle yeterli büyüklükte alan bulamayan mağazalar merkezi alanların dışına kaymak zorunda kalıyorlar ve bu da ulaşmak istedikleri müşteri kitlesini cezbetmekte dezavantaj yaratabiliyor. Doğuş Power Center, bu tür mağazalara Maslak gibi son derece merkezi bir bölgede geniş alanlarda çalışabilme rahatlığı sunuyor. Merkezin toplam kapalı alanı 58.000 m² olup bunun 33.000 m²’si mağaza alanlarından oluşmaktadır. Merkezdeki 13.000 m² kapalı ve 9.000 m² açık otopark toplam 900 aracın park etmesine olanak tanıyor. Projenin Eylül 2006 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

« Geri Dön


 ESANepd Mühendislik Tüm Hakları saklıdır. Web sitesinde kullanılan görseller ve metinler ESANepd Mühendislik'in izni alınmadan kullanılamaz.

Designed by: OrBiT


Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslar | Danışmanlık ve Denetim Çalışmaları | Enerji Yöneticiliği | İrtibat | Ana Sayfa