İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARTAL SPOR KOMPLEKSİ

Kartal Spor Kompleksi'nde kapalı spor salonu kapalı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor eğitim merkezi, spor ihtisas kütüphanesi, çok amaçlı özel toplantı salonları, aerobik salonları ve müştemilatı, boks, güreş, halter, duvar tenisi ve fonksiyon tertibat sistemleri, özel havalandırma sistemleri bulunuyor. Kartal ilçesi Soğanlık Caddesi eski hal arazisi üzerinde Kartal Futbol Stadyumu arkasında yer alan tesisin toplam alanı 13 bin metrekare, bina oturma alanı 800 metrekare, 4 kat otopark olarak 800 araç kapasiteli, olimpik yüzme havuzu için seyirci kapasitesi 1500 kişi, basketbol seyir kapasitesi 800 kişi olarak planlandı. Tasarımda ana kriter olarak tüm yapıların bir spor meydanına açılması (Aynı zamanda farklı fonksiyonlara bağımsız ulaşımın sağlanması) ve topografyaya uyumuna özen gösteriliyor. Radye temel ve betonarme yapım tekniği ile inşa edilen yapının salon mekanları uzay konstrüksiyonu ile yapılıyor. Kartal Spor Kompleksi için yer alan ve olimpik ölçülerde planlanan yüzme havuzunun (25.00 m x 50.00 m.) seyirci kapasitesi 1500 kişi, kapalı spor salonu seyirci kapasitesi ise 730 kişi Bunlara ek olarak kompleksteki tüm salonlardan acil çıkış kapıları seyircilerin panik halinde tahliyesine imkan verecek şekilde tasarlandı. Ayrıca özürlü sporcu ve seyircilere de tesisten yararlanabilecek imkanlar sağlandı.

« Geri Dön


 ESANepd Mühendislik Tüm Hakları saklıdır. Web sitesinde kullanılan görseller ve metinler ESANepd Mühendislik'in izni alınmadan kullanılamaz.

Designed by: OrBiT


Hakkımızda | Hizmetlerimiz | Referanslar | Danışmanlık ve Denetim Çalışmaları | Enerji Yöneticiliği | İrtibat | Ana Sayfa